CMS

Sprawne i proste zarządzanie witryną, bez żadnych kosztów i znajomości programowania.


Zarządzanie zawartością strony - (CMS - Content Management System) - umożliwia właścicielowi strony aktualizację jej treści (tekstów, zdjęć) po zalogowaniu sie do panelu klienta. Aktualizacja odbywa się za pomocą narzędzia przypominającego nieco w obsłudze popularny edytor Word . Odbywa się to po stronie serwera i nie wymaga od użytkownika żadnych umiejętności programistycznych.

System dedykowany jest dla osób które same chcą aktualizować lub modyfikować swoją stronę bez korzystania z płatnych usług agencji reklamowej czy webmastera. Aktualizację strony można wykonać z każdego miejsca, potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu i jakakolwiek przeglądarka stron WWW. Wszelkie wprowadzone przez użytkownika dane zapisywane są w bazach danych, najczęściej MySQL stąd też strona wymaga odpowiedniego hostingu z obsługą tychże baz. W przypadku gdy serwer nie obsługuje baz danych istnieje możliwość zapisu informacji w tzw. „plikach płaskich” w oparciu o PHP.

CMS zazwyczaj ma wbudowane dodatkowe komponenty, zwiększające funkcjonalność strony np.: wyszukiwarka, newsletter, rozbudowane formularze i wiele innych. Wszystkie te elementy są zintegrowane ze stroną.