POLIGRAFIA

Druk cyfrowy i offsetowy


Drukujemy technologią cyfrową lub offsetową. Współcześnie druk cyfrowy ma bardzo wysoką jakość zbliżoną do druku offsetowego. Ogromną jego zaletą jest szybki czas realizacji, m.in. dlatego ze pomijany jest proces przygotowawczy. Bez ponoszenia większych kosztów jest możliwość w łatwy sposób spersonalizować drukowany materiał, grafikę. Druk cyfrowy jest skierowany głównie do niskich nakładów. W tej technologii drukujemy nie tylko na różnego rodzaju papierach, ale także na folii, papierze samoprzylepnym, folii samoprzylepnej. Technologia druku cyfrowego ma bardzo wiele zalet, niemniej jednak należy wspomnieć o jednym minusie, a mianowicie druk cyfrowy jest ograniczony formatem drukowanych arkuszy (max 320x450mm).


Druk offsetowy dedykowany jest głównie do dużych nakładów. Charakteryzuje się dowolnością ilości użytych kolorów, bardzo wysoką jakością w odwzorowaniu detali.


Gama papierów stosowanych przy wydrukach offsetowych jest bardzo szeroka, od papieru offsetowego po samokopię, papiery ozdobne na grubym kartonie kończąc. Faktura papieru nie ma znaczenia przy tej technologii.


Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w druku, składzie DTP i przygotowywaniu nietypowych zleceń.